Uudised

Õpetajad ja õppejõud pääsevad Vabamusse ning KGB vangikongidesse tasuta

Alates 2021. aasta veebruarist pääsevad õpetajad ja õppejõud Vabamusse ning KGB vangikongidesse tasuta. Pakkumine kehtib igal ajal – üksi, kaaslastega, kooligruppidega, tava- ja pidupäevadel. Kohale tulles on õpetajal või õppejõul vaja kaasa võtta isikut või ametit tõendav dokument (ITIC kaart, töötõend vms) ning öelda, millises õppeasutuses ta õpetab.

Soovime, et õpetajad saaksid meie muuseumidest põhjaliku ülevaate ning külastaksid muuseumi ka oma õpilastega, sest mõlema muuseumi väljapanekud on väga tugevalt toeks riiklikele ajaloo ja ühiskonnaõpetuse ainekavadele.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitus tutvustab Eesti lähiajalugu ning annab ülevaate meie vabaduse loost läbi inimeste isiklike lugude. Lugude rääkimisel kasutatakse moodsat tehnoloogiat, mis võimaldab ajaloo nüansse paremini mõista läbi emotsioonide.
Kogu ekspositsioon on mõeldud igas eas külastajale, ka lastele. Kõige noorematele mõeldes on muuseumisse loodud eraldi peretasand, kus rasketest teemadest räägitakse lastele sobilikul moel.
Lisaks pakume igale kooliastmele ekskursioone ja muuseumitunde nii muuseumis kohapeal kui ka virtuaalselt. Samuti leiab meie kodulehel mitmeid põnevaid õppematerjale nii ajaloo kui ühiskonnaõpetuse tundide mitmekesistamiseks.

KGB vangikongide püsinäitus tutvustab vangikongide ehk Pagari 1 aadressil asuva hoone ajalugu ja räägib inimvaenulikest režiimidest, mis kõrvaldavad oma vaenlasi valimatult ja halastamatult. Nende lugude kaudu tunnetab vaataja paremini milline väärtus on õiglusel ja vabadusel.
Veebruarist alates on KGB vangikongides üleval ajutine näitus „Kui palju maksab inimene?“. Näitus põhineb Gulagi vangilaagrist pääsenud Jevfrosinja Kersnovskaja mälestustel ja piltidel ning toob külastaja ette 17 unikaalset reproduktsiooni tema joonistustevihkust.


Kohtumiseni muuseumis!