Uudised

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu juhatusega liitub Karen Jagodin

Alates 12. augustist liitub okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu juhatusega Karen Jagodin. Jagodin on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse alal ning omandanud magistrikraadi University College London ülikoolis arhitektuuriajaloolasena. Ta on välja andnud ning toimetanud mitmeid arhitektuuriraamatuid ning kureerinud erinevaid näituseid. Eesti Meremuuseumis töötades on Jagodin olnud näiteks Lennusadama merepääste-teemalise suurnäituse “Mayday. Mayday. Mayday.” kuraator-projektijuht ning viimased kaks aastat juhtinud Paksu Margareeta uue püsinäituse ekspositsiooni meeskonda.


Karen Jagodin hakkab Vabamus juhtima strateegilisel tasandil uusi loomeprotsesse ning arendama tihedamat koostööd kogukondadega, et muuseum oleks olulistel teemadel diskussioonide algataja ning kaasamõtleja Eesti ühiskonnas. Eesmärk on ajalooteemadele toetudes leida muuseumi jaoks väljundid vabadusest kaasa rääkimisel. “Vabamu missioon seista vabaduse ja õigluse eest on muutunud tänases Eesti ühiskonnas väga aktuaalseks. Vabaduse haprus ei ole tuntav ainult suurtes ajaloolistes pöördepunktides, vaid iga kodaniku isikliku vabaduse ja õiguste küsimuste juures ning selle eest tuleb igapäevaselt hoolt kanda,” ütles Jagodin.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu tegevdirektori Keiu Telve sõnul on Jagodin tegutsenud väga pikalt muuseumivaldkonnas ning vedanud mitmeid suurprojekte, sealjuures olnud Merekultuuriaasta projektijuht. “Tema südameasjaks on olnud ka muuseumi kättesaadavaks tegemine erivajadustega külastajatele ning selle suuna arendamine,” rääkis Telve. “Vabamu jaoks on oluline pakkuda vabadust kogemaks näitust ka kuulmis-, nägemis- ja liikumispuudega inimestele,” lisas Telve.  

 

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu ja selle filiaali KGB Vangikonge haldab Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus. 2017. a suvel avas sihtasutus KGB vangikongid ning 2018. a suvel Vabamus uue püsinäituse „Vabadusel ei ole piire”. Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu juhatusse kuuluvad lisaks Keiu Telve ning Marko Poolamets.