Uudised

Avame taas oma uksed 4. mail Vabamus ja 5. mail KGB vangikongides

Vabamusse on oodatud külastajad teisipäevast laupäevani, kell 11-18 ja KGB vangikongidesse kolmapäevast pühapäevani, kell 11-18.


„Vabamu on paljude eestlaste seas tuntud kui okupatsioonide muuseum ning paljud ei tea, et meil on lastele loodud ka eraldi lahendused ajaloo õppimiseks lapsepärasel ja leebel moel. Seetõttu kutsume muuseumi külastame just peresid, kellel vaba aja veetmiseks koroona ajal just palju võimalusi ei ole,“ ütles muuseumi tegevjuht Keiu Telve.

Käesoleval nädalal tähistame emadepäeva. Vabamu on sellel puhul avatud ka pühapäeval. Soovijad saavad külastada püsinäitust ning mängida muuseumi loodud Eesti iseseisvuse taastamise 30 aastapäevale pühendatud orienteerumismängu Tallinna vanalinnas.

Mäng “Iseseisvuse taastamise radadel“ juhatab huvilised laulva revolutsiooni aega, aastatesse 1987–1991. Mängus on 12 ajaloolist hoonet ja paika koos tähelepanu, faktiteadmisi ja liikumist nõudvate ülesannete ning põneva lisainfoga. Mäng on kõigile tasuta ning mängida saab igal ajal. Vaja läheb korralikult laetud ning internetiühendusega nutiseadet.


Kõik kooliklassid, kes on lubatud kontaktõppele on samuti Vabamusse oodatud. Koolidele pakume õppekava toetavaid muuseumitunde ja ekskursioone. Klassid, kes on kaugõppel, saavad ekskursioone ja muuseumitunde jälgida virtuaalselt. Õpetajad pääsevad Vabamusse ja KGB vangikongidesse tasuta.

KGB vangikongides on avatud näitus „Kui palju maksab inimene?“. Gulagi vangilaagrist pääsenud Jevfrosinja Kersnovskaja mälestustel ja piltidel põhinev näitus toob külastaja ette 17 unikaalset reproduktsiooni tema joonistustevihkutest. Näitusele väljapandud joonistustel näeb Jevfrosinja küüditamisteekonda, tema surma trotsivat põgenemist ning elu Norilski laagris.