Viimane näitusekoridor

Photo
Kui liikuda kuuendast kongist väikese nurga all diagonaalis üle koridori paremale kongide vastasseina, jõuab viimasesse koridori viiva ukseavani. Ukseaval on kõrge aste, mis on tähistatud kollase ohutusteibiga. Ukseava läbimiseks ja viimasesse koridori jõudmiseks tuleb minna umbes meeter.

Koridor on ühtlasi näituse viimane ruum. Siin on tavaliselt üleval ajutised näitused. Koridori laius on umbes 2 m ja pikkus 8,5 m. Kui seista seljaga koridori ukseava poole, jääb vasakut kätt koridori diagonaalsesse otsaseina WC ja paremale koridor. Otse ees on koridori pikem küljesein, mille vasakus nurgas varuväljapääs. Paremal koridori lõpus on hall tänapäevane plekiga ülelöödud uks. See uks on ühtlasi ka näituse lõpp.
Koridoris liikudes tuleb olla ettevaatlik, kuna laes on kommunaalsõlm ja selle kõige madalam koht põrandast on 194 cm.

Vasakule jääva musta plekiga üle löödud vangla WC puidust ukse ülemisel kolmandikul on vaskplaadil venekeelne sõna подследственный, eesti keelde tõlgitult „uurimisalune“. Pöörates end koridoris WC ukse poole seljaga, jääb paremale tagasipääs pikka koridori. Kui liikuda umbes kaks meetrit mööda vasakut seinaäärt, jõuab kontoriukseni, mille kõrval on väike kõrge laud. Laua peal on külalisraamat.