Taastamine

Photo

Ruum kuhu liftist väljudes jõuame on mõõtudega umbes 7,5x22,5m. Lifti vastassein on klaasist, millest avaneb vaade muuseumi sissepääsule ja esimesele korrusele.

Liftist paremal, klaasseina ees on maast laeni mustal taustal valged suured inimeste kujud, mis on paigutatud diagonaalis. Kujude vastas liftiseina küljes on umbes 60 tolline laiupidi pandud puutetundlik ekraan kuhu on kirjutatud “Aastad, mil Eesti muutus”. Liftist vasakule jäävas seinas on suur valge ekraan, millel näidatakse erinevaid videolõike. Näiteks: Internatsionaalse liikumise miiting 1988, rahareform 1992, Vene vägede lahkumine 1994.


Lifti ukse taha jääv sein on kogu ulatuses kaetud fotoga Baltiketist. Seinal on 8 umbes 60 tollist püstise ristkülikukujulist ekraani, millel on videod erinevatest inimestest. Iga ekraani kõrval on üks väike klaasvitriin, milles ese sellelt inimeselt. Liftist väljudes paremale jääv sein on aken vaatega linnatänavale ja Kaarli kirikule. Akna ees on kolm kuusnurkset lauda, mille ümber istumiseks mõeldud pehmed erivärvi nelinurgad.

 

Liftist paremale jäänud mustal taustal diagonaali paigutatud valgete inimeste kujude teisel poolel on neli puutetundlikku ekraani. Nende ekraanide ja aknaseina vahele jääb metallist käsipuuga must keerdtrepp, mis viib esimesele korrusele.