Eksiilis

Photo

Läbi vaguniruumi tulles jõuab suurde ruumi mõõtudega umbes 10X8 meetrit. Ruum on jagatud kaheks osaks ukseseinast otse oleva vaheseinaga. Ruum on ümar ja nurkadeta. Uksest paremale jääb kõigepeale tutvustava infoga ekraan. Sellest kohe edasi on erinevate mõõtudega erinevatel kõrgustel 14 klaasvitriini raami. Klaasvitriinist edasi paremale jääb kolm väikest musta klapptooli.

Ukseseinast otse on suur valge sein, millel video paadiga merel sõitvatest paljudest inimestest paljude kohvritega. Video ees on suur puidust paat mõõtudega umbes 5 x 3 meetrit. Paati on lubatud ka kombata.


Ruumi põrand on kaetud fotoga mäslevast merest. Uksest vasakule jääb kuus väikest musta klapptooli. Toolidest edasi on tumesinisele seinale kleebitud kuus erimõõtmelist mustvalget pilti. Liikudes edasi vasakule poole jõuame käesoleva ruumi poolitanud seina teisele poole. Liikudes edasi mööda seina, mis jäi sissepääsu avast vasakule jõuame järgmise sinise seinaosani, mille peale on joonistatud maailmakaart millele joonistatud seal olevate klaasvitriinide juurest viivad valged nooled. Klaasvitriine ja seega ka nooli on seinas 12. Samast seinast edasi on kõigepeal kaks musta väikest klapptooli ning kohe nende kõrval umbes 2,5X1 meetrit trellid, mille taha on pandud hulk erinevaid raamatud ning paar väikest auku. Trellidest edasi on 5 musta klapptooli ning uks. Ukseseina vastas ruumi poolitava seina teisel pool on 78 erinevaid inimesi, sündmusi ja kohti kujutavat enamuses mustvalget fotot. Samas seinas, fotodest edasi on 6 umbes 13x17cm suurust ekraani erinevate koduvideotega. Ning kaks suuremat puutetundlikku ekraani.