
4 elusaatust
Trepi lõppedes jõuab esimesse ruumi. Ruum on umbes 4X4 meetrit konkreetsete piirideta. Seistes trepile seljaga jääb meist paremale ava tualettruumidesse, otse ees on must poolkaares sein, millel liigub ja ilmub valge joonistähtedes kiri erinevate inimeste tsitaatidega näiteks on kirjas “Oma riigi eest vastutame kõik koos ja igaüks eraldi” Lennart Meri kirjanik ja Eesti Vabariigi president. Trepi ja musta poolkaares seina vahele jäävad 8 musta väikeset klapptooli, mis on asetatud kahte ritta. Seistes trepi poole seljaga jääb vasakut kätt neli umbes 60 tollist püstise ristküliku kujulist ekraani, millel videod nelja erineva vanainimesega. Näitleja Sergo Vares seisab kordamööda nende inimeste seljataha ja tutvustab neid lähemalt audiogiidi vahendusel. Audiogiidi kasutusel viitab ka maas ruumide liikumist suunavale trajektoorile märgitud ümar metall plaat.
Vagun
Trajektoori mööda edasi liikudes jõuad väikest kaldteedpidi ruumi, mida on kujutatud rongivagunina. Mõõtudega umbes 8x3x3 meetrit. Ruumi seinad, põrand ja lagi on kõik servamata tumedatest laudadest. Seistes seljaga ukse poole jääb paremale neli vitriini ja üks ukseauk vaguni keskel. Otse seinas on üks ukseava. Vasakule jääb kolm vitriini, üks puutetundlik ekraan ja üks ukseauk. Ukseseinas, millest sisenesime, jääb vasakule umbes 1,5 meetri kõrgusele ruumi tutvustava infoga ekraan. Vaguni põrand liigub sujuvalt ringikujuliselt. Põrandale on põletatud 32 erinevas suuruses musta jalajälje paari.
Siber
Trajektoori mööda edasi liikudes jõuab ruumi mõõtudega umbes 10,5x3x3 meetrit. Kogu ruum on jagatud poolikute seintega mõtteliselt kolmeks. Seistes seljaga mustaks värvitud ukseseina poole jääb vasakule valge poolkaarega ruum, mille seinal näidatakse videolõike Siberi maastikust erinevatel aastaaegadel. Ukseseina ääres valge seina vastas on kolm musta väikest klapptooli. Ukseseinast otse vastassein/ruum on värvitud mustaks, kuid selle peale on kleebitud mustvalgetest suurendatud fotodest ja kirjast välja lõigatud neli inimese kujutist. Iga kujutis on kleebitud ühe vitriini juurde. Vitriinid asuvad umbes 1 meetri kõrgusel ja ulatuvad seinast välja. Kõige parempoolsem vitriin on ilma klaasita ja selles on pruunide kaantega fotoalbum, mida võib katsuda.
Seistes seljaga ukseseina poole jääb paremat kätt ruumi osa, mille seinad on betoonist. Ukseseinast otse vastas oleva seina paremasse nurka on pandud roheliseks värvitud reformvoodi, millel tumerohelisest presentmaterjalist õlgedega täidetud madrats. Voodi peal on kolm raamatut. Nii voodit kui raamatuid on võimalik kombata. Otsaseinal liigub käsikirjaline eestikeelne kiri ning ukseseinast paremal sama tekst inglise ja vene keeles. Reformvoodi vastas vasakul nurgas on muuseumi lastetasandi must madal kapp, mille kahe riiuli ees on mustad kardinad. Vasakpoolne riiul kujutab endast klassiruumi ja parempoolne riiul rongivagunit koos perrooniga.
Viimase kahe ruumiosa laest ripuvad alla erinevatel tasapindadel olevad 15 suurt silindrikujulist klaasvitriini, milles on vangilaagrist pärit esemed, näiteks noad, kahvlid, Eesti lipu embleem, portsigarikarbid, isetehtud nõelad ja tammelehtedega tubakakott.
Holokaust
Liikudes edasi järgmisesse ruumi jääb meie selja taha eelmise ruumi reformvoodi. Kohe paremat kätt jääb pääs rongivagunisse tagasi. Paremasse seina jääb ka klaasvitriin mõõtudega umbes 1,5 x 2 meetrit. Otseseinas on püstise ristkülikukujuline umbes 60 tolline ekraan, millel kiri Daisy 1933 - 1941 ning mustvalged pildid Daisyst.
Ruumi sisenemise avast vasakule jääb ava, mille vastasseinas on kuldse raami sees Daisy portree ning pikk varuväljapääsu koridor.