Külastajale

Vabamu e-giid

Photo

Vabamu e-giid on nutirakendus, mis on Sinu teejuht ja lugude jutustaja muuseumi püsinäitusel "Vabadusel ei ole piire". See on kõikidele külastajatele tasuta. Oled oodatud kogema muuseumikülastust personaalselt, põhjalikult ja just Sinule sobivas tempos.


Teejuht


E-giid on Sinu teejuht, mis tutvustab muuseumi arutlevas ja diskuteerivas vormis. Jutustuste vahel kuuled autentseid mälestusi inimestelt, kellest igaühel on vabadusega oma suhe – need on ohvrid, täideviijad, kaasajooksikud, vabadusvõitlejad, kollaborandid, vastupanijad jne. Igal külastajal on võimalik muuseum läbida kuulates ja kaasa mõeldes.

Eestikeelsele teejuhile on hääle andnud Sergo Vares, helirežissöör on Külli Tüli. Peale eesti keele on teejuht olemas veel kuues keeles: inglise, vene, soome, saksa, prantsuse, läti, leedu ja hispaania. Igas keeles on tekstide koostamisel arvestatud väliskülaliste varasemaid teadmisi Eestist ning lood on sisse lugenud kutselised näitlejad. See on justkui kuuldemäng ja giid üheskoos.

Tekstilood


Museaalide kohta saab teavet lugeda nutirakendusest. Nii võib külastaja soovi korral süveneda pikemalt just talle huvi pakkuvate esemete tutvustusse ja tausta.

Vabamu seintel pole pikki tekste – need leiab hetkega hoopis e-giidist.Müravaba

Muuseumis saab kuulata ja vaadata huvitavate isiksustega tehtud intervjuusid. Inimesed räägivad ekraanidel, aga nende jutt kostab e-giidi kaudu. Nii valitseb muuseumis rahulik ja müravaba õhkkond ning iga inimene saab kuulata juttu just sellise helitugevusega, nagu talle sobib.E-giid peredele

Peredele loodud e-giid sobib lastele alates kuuendast eluaastast. Peale e-giidi ootab lapsi avastamiseks palju muudki põnevat. Oleme loonud hariva ning mängulise lastetasandi, mis koosneb kolmest osast: tegevusnurgad, juhendav tegevusleht ja e-giid. Kõik kokku moodustab tervikliku külastuskogemuse nii lapsele kui ka lapsevanemale. E-giid on kättesaadav mitmes keeles – eesti, inglise, vene, soome, läti, leedu ja saksa keeles.  

Peredele loodud e-giidile on oma hääle andnud Noora Merivoo ning Sergo Vares.


Meie e-giid pälvis muuseumihariduse edendaja 2019 auhinna.