Muuseumitunnid

Üks ajalugu, kaks miljonit lugu

Eesmärk

Õpilane hindab kodanikualgatuse panust ühiskondlike muudatuste läbiviimisel ning mõistab, millised sammud ja sündmused sillutasid teed kommunismi kokkuvarisemisele nii Eestis kui mujal.

Tutvustus

Käesoleva aasta 23. augustil möödub 30 aastat Balti ketist. Molotovi–Ribbentropi pakti vastu suunatud meeleavaldusest võttis osa enam kui miljonit eestlast, lätlast ja leedukat. Sellel kolmapäevasel õhtul läbis kolme riiki tihe inimkett. Mis rolli mängi selles kodanikuühiskond? Mil moel sai säärane ühistegevus teoks ilma, et üleskutset oleks levitatud sotsiaalmeedias? Mis toimus eelnevatel ja järgnevatele päevadel meedias? Millist mõju avaldas Balti kett edasistele poliitilistele sündmusele? Kas ja mida on tänasel põlvkondadel Balti ketist õppida? Teeme samm-samm haaval läbi Balti ketis osalenud inimeste teekonna, alustades esimetest teadetest ühisaktsiooni toimumisest kuni tunnete, emotsioonideni, mis valdasid osalejaid järgnevatel päevadel.
Kestus: 60 minutit
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.
Broneeri