Hariduslik elamus

Liigutavad maitsed ja lood

Juuli- ja augustiku kolmapäevadel

Õhtusöök restoranis Leib koos hilisõhtuse ekskursiooniga KGB vangikongides


Koostöös restoraniga Leib pakume juuli- ja augustikuu kolmapäeva õhtutel ainulaadset võimalust külastada KGB vangikonge koos 3-käigulise õhtusöögiga. 


  • Maitseid ja lugusid täis õhtu algab kell 18.00 restoranist Leib (Uus 31), kus professionaalide käe all valmib kohalikelt talunikelt, meiereidest ning kalameestelt pärit toorainest 3-käiguline õhtusöök , mis on inspireeritud Eestimaa maitsetest . Nii nagu ütlevad ka restorani peakokk ja sommeljee: “Igal toidul on Leivas jutustada oma lugu. Kutsume teid lauda, et neid lugusid teiega jagada. Ka restorani nimi on valitud põhjusega. Must leib tähendab igale eestlasele midagi kodust, värsket ja sooja. Midagi, mis on tehtud suure hingega.”

  • Kahetunnise õhtusöögi järel saab end rahulikul sammul seada KGB vangikongide (Pagari 1/Pikk 59) suunas, kus kell 21.00 algab ekskursioon “KGB (m)aja lugu”. 1912. aastal elumajana valminud Pagari tänava hoone roll on Eesti lähiajaloos märkimisväärne, algselt luksuslikuks elu- ja ärihooneks ehitatud majast sai Nõukogude okupatsiooni ajal hirmu ja õuduste sünonüüm. Ekskursioonil tutvustatakse hoone ajalugu, räägitakse sinna rajatud kongidest ning nendes aset leidnud inimõiguste ränkadest rikkumistest ja inimvaenulike režiimide kuritegudest.


Pakett sisaldab

Paketis ei sisaldu restoranis tellitud joogid ning veisefilee. Veisefilee valimise puhul lisandub kohapeal 5 €. 

Parema elamuse saamiseks broneeri endale restorani laud vähemalt kaks päeva ette telefonil +372 611 9026 või e-maili teel info@leibresto.ee.KGB vangikongide uksed on avatud alates 20:30.

  • Õhtusöögid koos ekskursioonidega toimuvad 1. juulil, 15. juulil, 29. juulil, 12. augustil ja 26. augustil.


  • Lisainfot ilma õhtusöögita toimuvate hilisõhtuste ekskursioonide kohta leiad siit.


Paketid müügil ainult Piletilevis.

Osta siit
Lisainfo info@vabamu.ee või +372 668 0250.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.
Broneeri