Ajalugu asjades

Virtuaalnäitus
Vabamu kutsub ühiselt looma virtuaalnäitust “Ajalugu asjades”


Mälestamaks märtsiküüditamise 71. aastapäeva loome üheskoos siia samasse Vabamu veebilehele digitaalse näituse eestlaste argiasjadega kaasas käivatest lugudest, mis seostuvad küüditamisega ja Siberisse saadetud inimestega.


1949. aasta märtsis viis Nõukogude võim Balti riikides läbi 4 päeva kestnud operatsiooni „Priboi“, mille käigus saadeti vägivaldselt asumisele üle 22 000 eestimaalase.

Näitamaks traagilise ajaloosündmuse, küüditamise, juures tihti varju jäävaid inimlikke külgi kutsume Sind jagama mõnda Sinu kodus leitavat eset, mis räägib lugu küüditamisest või Sulle olulisest inimesest, kelle eluteed küüditamine ühel või teisel moel puudutas.

Loo jagamiseks: 

  • Vaata oma kodus ringi – mida leidub riiulitel? Piilu ka kappide sisse! Leia üks asi, millega Sul meenub mõni lugu, mis on seotud küüditamise või selle tagajärgedega. See võib olla mõni ehe, mööbliese, tööriist, foto, kiri või sootuks midagi muud.

  • Tee esemest pilt ja lae see siin lehel üles.

  • Kirjuta juurde ka esemega seostuv lugu ning lisa soovi korral oma kontaktandmed.

  • Saada lugu Vabamule hiljemalt 20. aprilliks 2020. a ja see jõuab näitusele 24 tunni jooksul.

Lisa lugu ja foto siia:
Email again:

Soovi korral saada foto ja lugu meile e-kirja teel info@vabamu.ee.
Küsimuste korral helista telefonil 668 0250.

Jaga oma lugu ka Vabamu Facebooki postituses. 

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.